مشاوره و اجرای سیستم های VoIP
سیستم تلفن VoIP، امروزه جایگزینی برای سیستم های قدیمی سانترال، همانند پاناسونیک می باشد. این سیستم با در برداشتن امکانات فوق پیشرفته و حذف بسیاری از محدودیت های سیستم های گذشته، جایگزینی مناسب و مقرون به صرفه، برای شرکت ها و موسسات بزرگ و کوچک می باشد. عملکرد اصلی VoIP ارتباط خطوط شهری به شبکه داخلی و اینترنت می باشد.
1- خطوط شهری:
در این سیستم با استفاده از مبدل های خطوط شهری، ارتباط خطوط شهری با سیستم VoIP برقرار می شود. شرکت ها بسته به نیاز خود، می توانند، از مبدل های 4، 8، 16خطه و یا مبدل های E1 استفاده نمایند.
2- داخلی ها:
VoIP بر خلاف، سیستم های قدیمی سانترال، محدودیتی در تعداد تعریف خطوط داخلی نداشته و برای افزایش یا کاهش خطوط داخلی نیاز به سخت افزار مجزا ندارد.
داخلی ها در VoIP بر خلاف سانترال ها ، محدود به گوشی های خاص نبوده و امکان تعریف داخلی بر روی کامپیوتر کاربران توسط Soft Phone، و یا بر روی اسمارت فون ها، نظیر گوشی های iPhone و گوشی ها و تبلت های مبتنی بر سیستم عامل Android مقدور می باشد و تمامی امکانات یک گوشی دیجیتال بر روی هر کدام از موارد ذکر شده وجود دارد.
در سانترال ها، ارتباط داخلی ها و سانترال، فقط از طریق سیم تلفن میسر می باشد به همین دلیل کاربران داخلی ها تنها در محدوده شرکت امکان دسترسی به سیستم تلفنی شرکت و امکانات سانترال را خواهند داشت.
در صورتیکه سیستم VoIP این امکان را مهیا می سازد تا کاربران بدون محدودیت جغرافیایی از طریق اینترنت به داخلی خود و تمام امکانات سیستم تلفنی شرکت خود دسترسی داشته باشند.
با توجه به موارد فوق امکان ارتباط بین دفاتر مختلف یک مجموعه که به حیث جغرافیایی فاصله زیادی از هم دارند مقدور بوده و کلیه دفاتر شرکت را به سیستم واحد تبدیل می نماید و با توجه به حذف تماسهای تلفنی بین شهری و جایگزینی آنها با تماسهای داخلی ( بر روی اینترنت )نقش بسزایی در کاهش هزینه های شرکت دارد.
3 – منشی تلفنی (IVR) :
همانند سیستمهای سانترال ، VoIP نیز دارای امکان منشی تلفنی می باشد با این تفاوت که در سانترال ها بر اساس نوع دستگاه تعداد محدودی منشی تلفنی قابل اجرا می باشد درحالیکه در سیستم VoIP محدودیتی در تعدد IVR وجود ندارد.
4 – مانیتورینگ :
مدیریت و نظارت بر عملکرد کلی و جزئی سیستم سازمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد ، در سیستم VoIP امکان نظارت و اعمال محدودیت برای کاربران به صورت جداگانه به شیوه های متفاوت امکان پذیر می باشد
ضبط مکالمات: سیستم به مدیر این امکان را می دهد تا مکالمات مد نظر خود اعم از داخلی و شهری را بدون محدودیت ضبط و ثبت نماید.
کنترل کیفیت: مدیر سیستم می تواند مکالمات در حال انجام را بطور زنده مورد بررسی قرار دهد
وضعیت خطوط داخلی: این امکان برای مدیر سیستم وجود دارد تا در هر زمان وضعیت هر یک از داخلی ها را مشاهده نماید.
گزارشگیری: امکان بررسی تعداد، زمان، مبدا و مقصد تماسهای ورودی و خروجی، تماسهای موفق و ناموفق به صورت کلی و یا بر اساس داخلی یا گروه خاص را برای مدیر سیستم مهیا می سازد.
5 – صندوق صوتی :
در مواقعی ممکن است کابر داخلی در دسترس نبوده و یا به هر دلیل امکان پاسخگویی وجود نداشته باشد در این حالت امکان ضبط پیام برای تماس گیرنده در صندوق صوتی فرد وجود دارد.
پیام های صوتی دخیره شده علاوه بر اینکه از طریق سیستم مانیتورینگ و یا از طریق داخلی ها قابل دسترسی می باشند فایل صوتی آنها نیر بلافاصله به ایمیل کاربر ارسال می شود
6 – فکس :
ارسال و دریافت فکس از ویژگیهای دیگر این سیستم بوده و با تعریف چندین فکس نیاز به داشتن دستگاه دیگر وجود ندارد همچنین امکان تعریف تشخیص خودکار فکس برای تمامی خطوط وجود دارد. ضمنا کلیه فکس های دریافتی و ارسالی در سیستم ذخیره و بلافاصله به ایمیل مدیر سیستم ارسال می شود .
7 – پیام رسان :
با راه اندازی ماژول پیام رسان کاربران می توانند با یکدیگر ارتباط متنی داشته باشند .مزیت این ارتباط بر سایر پیام رسان ها این است که تمامی مکاتبات ذحیره شده و امکان بازبینی آن میسر می باشد همچنین با توجه به داخلی بودن این ارتباط از امنیت بالایی برخوردار می باشد .